Участь у 5-му Міжнародному Медико-Правововому Форумі

09.12.2021р. Відбувся 5-й міжнародний медико-правовий форум «Правове регулювання діяльності у сфері охорони здоров’я: корупційні виклики під час пандемії».

Організаторами заходу виступили: Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України, Консультативна Місія Європейського Союзу, ГО  «Асоціація фармацевтичного та медичного права», Українська національна група Міжнародної асоціації кримінального права.

У заході прийняли участь практики, науковці, фармацевти, юристи, лікарі  для обговорення поточних проблем, що виникають у сфері охорони здоров’я особливо під час  пандемії COVID-19. Значна увага була приділена  притодії корупційних ризиків у сфері охорони здоров’я.

Форум був розділений на блоки  за наступними напрямами (панельні дискусії): “Міжнародний та іноземний досвід забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я”,  “Забезпечення ефективності роботи апарату судів та проблеми доступу до правосуддя в умовах пандемії COVID-19”, “Корупційні виклики у сфері медичної діяльності”,  “Корупційні виклики у сфері фармацевтичної діяльності”, “Гендер і права людини в сфері охорони здоров’я”, “Права людини у сфері охорони здоров’я та їх реалізація під час пандемії”, “Кримінальні правопорушення проти здоров’я людини та проти публічного здоров’я в проєкті нового Кримінального кодексу України”.

Детальна програма форуму представлена за посиланням: Програма V Міжнародного медико-правового форуму

Участь у 5-му Міжнародному Медико-Правововому Форумі

В рамках напрямку “Корупційні виклики у сфері фармацевтичної діяльності” була представлена спільна доповідь

д.ф.н., професорки, завідуючої кафедри ОЕФ Національного фармацевтичного університету Алли Немченко та

начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками  у Рівненській області Сергія Лебедя

за темою: “Оцінка ефективності діяльності регуляторних та правоохоронних органів у боротьбі з фальсифікацією лікарських засобів в України: корупційні ризики”.

Участь у 5-му Міжнародному Медико-Правововому Форумі

Заключне слово панельної дискусії  було надано професору Аллі Немченко.

Алла Семенівна наголосила  на  необхідності проведення подальших грунтовних  досліджень у напрямку розвитку галузі охорони здоров’я, зниження корупійних складових у фармації,  та співпраці всіх зацікавлених сторін: фармацевтів, лікарів, юристів, практиків, науковців.

Також у форумі взяли участь співробітники кафедри ОЕФ:  Вікторія Назаркіна, Марина Подгайна, Юлія Куриленко.