Участь вчених кафедри у вирішенні загальних проблем фармації

Найголовніше, на думку вчених кафедри, обговорити та знайти відповіді чи навіть план вирішення проблем, які актуальні у фармацевтичній та медичні галузі, у тому числі стосовно фармацевтичної науки та освіти.

Завідувач кафедри ОЕФ Немченко Алла Семенівна володіє високим авторитетом у професійному середовищі, надає постійну дієву допомогу у вирішенні ключових проблем фармацевтичної галузі, займає активну громадянську позицію, відстоює професійні інтереси фармацевтичних працівників на регіональному та загальнодержавному рівні.

З 2005 р. Немченко А.С. обрано на віце-президентом громадської організації «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників».

Проф. Немченко А.С. є членом Центрального формулярного комітету Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, а також здійснює консультування Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради VІІІ скликання згідно з пропозицією Голови Комітету О.В. Богомолець виконувати обов’язки радника.

Колектив кафедри ОЕФ під керівництвом Немченко А.С. бере активну участь у розробленні та удосконаленні законодавчих та нормативно-правових актів, а саме Етичного кодексу фармацевтичних працівників України, Концепції розвитку фармацевтичної галузі України, проекту Закону України «Про лікарські засоби», постанов Кабінету міністрів України. Наукові розробки кафедри покладені в основу законопроектів «Про фінансування охорони здоров’я та медичне страхування» (2007), «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування» (2007), наказів МОЗ України №395, №185 та ін.

Проф. Немченко А.С. бере активну участь в обговоренні ключових питань реформування охорони здоров’я та розвитку фармації на державному рівні.