Знання студентів-медиків тестуватимуть на відповідність стандартам США

У 2017 році МОЗ проведе оцінку стану медичної освіти в Україні в порівнянні з міжнародними, зокрема американськими, стандартами. Зовнішнє оцінювання якості підготовки майбутніх лікарів буде відбуватися кількома шляхами. Про це Міністерство охорони здоровʼя повідомило ректорів вищих медичних навчальних закладів офіційним листом, передає сайт Нацмедуніверситету ім. Богомольця.

У документі говориться, що до ліцензійного іспиту «Загальна лікарська підготовка», який є обовʼязковим для атестації лікарів-інтернів та планується на 28 березня року включать субтест з надання допомоги при невідкладних станах.

Додатковий тест заснований на питаннях іспиту для отримання медичної ліцензії в США (USMLE).

Для студентів 6-го курсу напряму «Медицина» 12 травня проведуть міжнародне порівняльне дослідження на базі тесту «Міжнародні основи медицини» (IFOM), який адмініструє Національна рада медичних екзаменаторів США.

Оцінку буде проводити державний Центр тестування професійної компетентності напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоровʼя.

Раніше стало відомо, що у Києві створять навчально-тренувальний центр для підготовки рятувальників-парамедиків за стандартами НАТО.