Фармацевтичну промисловість визнано одним з основних двигателей економіки Евросоюзу

Фармацевтична промисловість залишається ключовим фактором розвитку економіки європейських країн. Про це йдеться в аналітичній доповіді «Економічний вплив ряду фармацевтичних компаній в Європі», підготовленому незалежним дослідницьким інститутом WifOR за сприяння Європейської федерації фармацевтичної промисловості та асоціацій (EFPIA), передає Ремедиум.
В роботі розглядається економічний вплив і внесок в економіку ЄС в 2010-2014 роках семи виробників лікарських препаратів: Abbvie, AstraZeneca, Boehringer Ingelheim, Ipsen, J & J, Novartis та Sanofi.
У 2014 році розглянуті сім компаній в загальному рахунку привнесли в ВВП Євросоюзу 77,9 млрд євро. У доповіді підкреслюється, що діяльність фармвиробників забезпечує близько 865 тис. Робочих місць. З них трохи більше 153 тис. Чоловік працюють безпосередньо в фарміндустрії, тоді як решта 711,6 тис. Працівників працевлаштовані в суміжних областях.
Експерти відзначають, що хоча метою Європейської комісії є збільшення фінансування науково-дослідних розробок до 3% ВВП до 2020 року, компанії Abbvie, AstraZeneca, Boehringer Ingelheim, Ipsen, J & J, Novartis та Sanofi в значній мірі вже перевершили цей показник. Всі перераховані компанії в середньому реінвестують в розробку нових лікарських препаратів близько 17,4% свого прибутку.